خانه / اخبار خارجی / ژوزه مورینیو ولخرج ترین مربی تاریخ فوتبال !

ژوزه مورینیو ولخرج ترین مربی تاریخ فوتبال !

مورینیو همواره در زمره مربیانی قرار داشته که در هر تیمی برای خرید بازیکنان جدید، مبالغ کلانی هزینه کرده است. او در دو سال اخیر که هدایت شیاطین سرخ را بر عهده داشته، نزدیک به ۳۰۰ میلیون یورو خرج خرید بازیکن جدید کرده است؛ با این حال نتوانسته توفیقی در لیگ پیدا کند و امسال هم قافیه را به سیتی گواردیولا باخته است.

در حالی که تابستان، همه کیفیت مجموعه یونایتد را بالاتر از سیتی می دانستند؛ ولی پس از گذشت یک نیم فصل، سیتی تقریبا بار قهرمانی را بسته و دیگر رقبای خود را کاملا جا گذاشته است.


 
اما آیا مورینیو برای گلایه از هزینه ناکافی مسئولان یونایتد شایستگی گلایه را دارد؟ در فهرست زیر که به هزینه مربیان از سال ۲۰۰۷ برای خرید بازیکن می پردازد، مشخص است که مورینیو در ۱۰ سال گذشته بیش از هر مربی، برای خرید بازیکن، پول خرج کرده است.

آقای خاص با ۱.۰۰۷ میلیارد یورو در صدر است و او را گواردیولا با یک میلیارد، آنچلوتی با ۸۹۳، پیگرینی ۸۸۴ و آلگری با ۷۴۰ میلیون یورو تعقیب می کنند.

 
هر یک از این ۵ مربی برای کسب یک جام متحمل چه هزینه ای شده اند؟

مورینیو(۱۳ جام): او سال ۲۰۰۷ هدایت چلسی را بر عهده داشت و از این باشگاه اخراج شد. مورینیو یک سال بعد راهی اینتر شد و با این تیم موفق به کسب ۵ جام ارزشمند شد؛ از جمله سه گانه سال ۲۰۱۰. او سپس به رئال رفت و این تیم را به سه عنوان قهرمانی رساند. مقصد بعدی آقای خاص چلسی بود و دو جام با این باشگاه کسب کرد و در یونایتد هم تاکنون سه جام به دست آورده است. گران ترین خرید او پوگبا با ۱۰۵ میلیون یورو بوده است.

به عبارتی مورینیو ۷۷.۴ میلیون یورو برای کسب هر جام هزینه کرده است.

گواردیولا(۲۱ جام): پپ سال ۲۰۰۸ هدایت بارسا را پذیرفت و در ۴ سال موفق به کسب ۱۴ جام برای آبی اناری ها شد. او سپس به بایرن رفت و ۷ جام نیز برای باواریایی ها به ارمغان آورد.گران ترین خرید پپ زلاتان با ۷۰ میلیون یورو از اینتر است.
 گواردیولا ۴۷.۶ میلیون یورو برای کسب یک جام هزینه کرده است.

آنچلوتی(۱۲جام): کارلتو بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ با میلان صاجب افتخار خاصی نشد. او سال ۲۰۰۹ هدایت چلسی را قبول کرد و این تیم را به دو جام رساند. او سپس راهی پی اس جی شد و سه جام با پاریسی ها کسب کرد و از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ نیز که هدایت رئال را بر عهده داشت، کهکشانی ها را به ۴ جام ارزشمند هدایت کرد. آنچلوتی در بایرن نیز سه جام به دست آورد. گران ترین خرید آنچلوتی گرت بیل با ۱۰۱ میلیون یورو است.

به عبارتی کارلتو برای کسب هر جام ۷۴.۴ میلیون یورو هزینه کرده است.

 
پیگرینی(۳ جام): او بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ مربی ویارئال بود و با این تیم جامی کسب نکرد. او در رئال، مالاگا و هبی فورچون چین هم جامی کسب نکرد و تنها سیتی را به سه جام رساند. گران ترین خرید او رونالدو با ۹۶ میلیون یورو بود.

پیگرینی برای هر جام ۲۹۴.۶ میلیون یورو هزینه کرده است.

آلگری(۹ جام): او بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ مربی کالیاری، میلان و یوونتوس بوده و میلان را به ۲ و یوونتوس را به ۷ جام رسانده است. گران ترین خرید او ایگواین با ۹۰ میلیون یورو است.
آلگری برای هر جام ۸۲.۲ میلیون یورو هزینه کرده است.

حتما بخوانید :  اولین تمرین شجاعی با AEK در آتن+عکس

درباره ی varzeshbest

مطلب پیشنهادی

همسر کاوه رضایی چگونه به تیم والیبال شارلوا پیوست ؟

پس از پیوستن کاوه رضایی به تیم شارلوا بلژیک همسر او فرنوش شیخی که عضو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.