خانه / اخبار داخلی / شکستن رکورد کلین شیت فقط تا دقیقه ۷۲

شکستن رکورد کلین شیت فقط تا دقیقه ۷۲

علیرضا بیرانوند، که از فصل گذشته با حضور در پرسپولیس توانسته به پیراهن تیم ملی نیز دست یابد، در این فصل شانس بزرگی را برای دستیابی به رکورد کلین شیت فصل در اختیار دارد و برای این منظور باید تا دقیقه ۷۲ جدال با فولاد خوزستان در هفته شانزدهم لیگ دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

دروازه‌بان پرحاشیه‌ی این فصل سرخپوشان که بعد از جدال با سایپا با اظهارنظر غیرحرفه‌ای خود موضع هواداران را پیش روی خود دید، طی هفته‌های اخیر با سکوت به دنبال نمایش موفق و دور شدن از هیاهوی اخیر است تا بار دیگر بتواند در ذهن آنها جای بگیرد. او البته برای دستیابی به یک تاریخ‌سازی بزرگ تنها دقایقی فاصله دارد و شاید از این حیث بتواند بار دیگر جای خود را در بین طرفداران این تیم باز کند و نامش در تاریخ این تیم و لیگ برتر ثبت شود.

* او که توانسته با ساختار مناسب دفاعی این تیم طی هفته‌های اخیر دروازه‌اش را بسته نگه دارد و این رکورد را تا پیش از جدال با فولاد خوزستان به ۶۳۳ دقیقه رساند. شماره یک پرسپولیس بعد از دریافت گل در دقیقه ۸۷ از جلال الدین علی محمدی در جدال با سپاهان تا امروز مقابل نفت آبادان، استقلال تهران، سایپا، پدیده مشهد، پارس جنوبی جم، ذوب آهن اصفهان و سپیدرود رشت گلی دریافت نکرده. بسته ماندن دروازه در ۷ دیدار رکورد او را به ۶۳۰ دقیقه رسانده و ۳ دقیقه از دیدار مقابل سپاهان جمعا این رکورد را ۶۳۳ دقیقه رسانده است تا علیرضا بیرانوند تنها ۷۲ دقیقه با رکورد رشک برانگیز آرمناک پطروسیان فاصله داشته باشد.
* در رده اول جدول برترین دروازه‌بان از حیث بسته نگه داشتن دروازه‌ آرمناک پطروسیان قرار دارد؛ دروازه‌بان ارمنستانی سابق سپاهان در لیگ اول حرفه‌ای با بسته نگه داشتن دروازه‌اش به مدت ۷۰۴ دقیقه این رکورد ۱۷ ساله را از خود به جا گذاشته است و در شرایط فعلی تنها علیرضا بیرانوند نزدیک‌ترین دروازه‌بان برای شکست این رکورد محسوب می‌شود.


 
علیرضا بیرانوند برای رسیدن به این رکورد ابتدا باید از رکورد دو دروازه‌بان سابق استقلال و ملوان عبور کند. علی حسنی‌صفت، دروازه‌بان سابق ملوان با رکورد ۶۶۸ دقیقه در رده دوم بعد از پطروسیان قرار گرفته است و وحید طالب‌لو نیز با رکورد ۶۶۰ دقیقه در رده سوم جا گرفته است.  دروازه‌بان فعلی پرسپولیس در حال حاضر ۲۷ دقیقه با رکورد دروازه‌بان سابق استقلال فاصله دارد و برای دستیابی به رده دوم و گرفتن جای حسنی صفت نیز باید ۳۵ دقیقه مقابل حمله وران فولاد خوزستان مقاومت کند.

* این رکورد البته مربوط به زمان شکل گیری لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران (لیگ برتر) است و رکورد بسته نگه داشتن دروازه در فوتبال ایران در اختیار بهرام مودت، گلر سابق پرسپولیس است که طی بازه زمانی ۱۳۱ روزه و به مدت ۸۴۴ دقیقه موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌ی خود شده است. در رده دوم این رکورد نیز ناصر حجازی قرار دارد که به مدت ۸۳۷ دقیقه دروازه‌اش را از حریفان حفظ کرده و در رده سوم این رکوردهای شگفت‌انگیز نیز احمدرضا عابدزاده قرار دارد که او نیز به مدت ۸۰۲ دقیقه دروازه‌اش را بسته نگه داشته است. در رده‌‌های بعدی رکوردداران بسته نگه داشتن دروازه فوتبال ایران نیز رضا قفلساز (۷۵۴ دقیقه) و محمدرضا مهربان (۶۸۵ دقیقه) قرار دارند.

با این شرایط علیرضا بیرانوند برای شکستن رکورد کلین شیت در لیگ برتر باید ۷۲ دقیقه دیگر مقاومت کند و باید دید حمله وران فولاد با حضور رحیم زهیوی و حسن بیت سعید و … به او اجازه خلق این رکورد را در استادیوم غدیر اهواز را خواهند داد یا خیر. علیرضا بیرانوند اما طی دو دیدار اخیر در جام حذفی برابر بادران و نفت آبادان دروازه‌اش را باز شده دیده که این مساله ارتباطی به رکورد او در لیگ برتر ندارد. با توجه به فرم بدنی این دروازه‌بان اگر او در شرایطی که تیمش را برابر سپیدرود در استادیوم سردار جنگل نجات داد، قرار داشته باشد عبور از این رکورد دور از ذهن نخواهد بود؛ اما اگر همچون دو دیدار جام حذفی همچنان امیدوار به عملکرد مدافعان تیمش باشد باید او را ناکام این هفته لیگ عنوان کرد.

علیرضا بیرانوند که در آستانه خلق رکورد در مسابقات انتخابی جام جهانی نیز در قدم آخر کم آورد و نتوانست این تورنمنت را بدون دریافت گل خاتمه دهد. شماره یک تیم ملی که در دیدارهای ملی به جز جدال با سوریه در مرحله رفت گلر اول تیم ملی محسوب می‌شد و این شانس را داشت تا رکورد عدم دریافت گل در انتخابی جام جهانی را به خود اختصاص دهد در گام آخر و در حالی که شاگردان کارلوس کی‌روش صعود خود را مسجل کرده بودند برابر سوریه دو گل خورد.

 

او اینبار اما نمی‌خواهد به سادگی این شانس بزرگ را از دست بدهد و مقاومت یک نیمه‌ای او، نامش را در رده دوم رکورد داران لیگ برتر در زمینه دقایق بسته ماندن دروازه قرار خواهد داد و در صورتی که تا دقیقه ۷۲ نیز این مهم را تداوم دهد می‌تواند یک اتفاق بزرگ را برای خود ترتیب دهد. باید دید در این راه او و همچنین مدافعان پرسپولیس که نقش پررنگی در این زمینه خواهند داشت و دارند تا چه میزان قادر به مقامت برابر فولاد خواهند بود.

دیدار دو تیم پرسپولیس و فولاد روز یکشنبه و در استادیوم غدیر اهواز به میزبانی شاگردان سیروس پورموسوی برگزار خواهد شد.

حتما بخوانید :  دایی:از جایی میخوری که نفهمی !

درباره ی varzeshbest

مطلب پیشنهادی

یک تغییر قریب الوقوع روی دو نیمکت لیگ برتری

اولین تغییرات روی نیمکت مربیگری در نیم فصل دوم را احتمالا طی ۴۸ ساعت آینده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.