خانه / اخبار خارجی / واکنش رسمی مظنون شماره یک تهدید فیفا

واکنش رسمی مظنون شماره یک تهدید فیفا

جمعه گذشته ال پائیس فاش ساخت که فیفا به فدراسیون فوتبال اسپانیا در مورد دخالت دولت در انتخابات ریاست این فدراسیون هشدار داده و تهدید کرده است که در صورت اثبات این موضوع، اسپانیا از جام جهانی کنار گذاشته خواهد شد.

مارکا نیز در همین رابطه ادعا کرد که شکایتی از سوی آنخل ویار به فیفا باعث فاش شدن این موضوع شده است.

ویار، چند ماه پیش به اتهام پولشویی و فساد مالی از ریاست فدراسیون تعلیق شد و مدتی را نیز در زندان گذراند. او که به تازگی از بند رها شده، در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود پس از آزادی از زندان گفت:« جمعه، اخباری در مورد دخالت من در تهدید فیفا علیه اسپانیا منتشر شد و می گویند که من سعی در اخراج اسپانیا از جام جهانی دارم که همه آنها را تکذیب می کنم. نه من، نه رئیس فعلی و نه هیچکس از داخل فدراسیون، نقشی در این موضوع نداریم.

باید اعتراف کنم که تهدید فیفا کاملا جدی است و فدراسیون فوتبال اسپانیا در شرایط ناگواری قرار دارد؛ چون بیانیه فیفا بر اساس بند ۱۴ اساسنامه تنظیم شده و همه فدراسیون ها ملزم به رعایت آن هستند.

در حال حاضر دخالت شورای عالی ورزش در امور فدراسیون فوتبال، تنها دلیلی است که ممکن است منجر به عملی شدن تهدید فیفا و اخراج اسپانیا از جام جهانی شود. قوانین فیفا واضح هستند و این ارگان هر گونه دخالت دولت در قوانینش را نمی پذیرد. این هشدار جدی است و امیدوارم درک درستی از این قضیه بشود.»

 ویار افزود:« باید این سوال را مطرح کنم که چرا کشورهایی چون آلمان، فرانسه و … چنین تهدیدهای را دریافت نمی کنند. پاسخ روشن است چرا که سیاسیون و قدرتمندان دولتی در آن کشورها به استقلال فدراسیون فوتبال احترام می گذارند و در اموری که به آنها ارتباط ندارد ،دخالت نمی کنند.»

ویار در انتها تاکید کرد که بی گناه است و اتهامات وارد شده به او همگی بی اساس هستند. او اطمینان داد که به زندان باز نخواهد گشت.

حتما بخوانید :  تیم ملی ایران در ضعیف ترین گروه جام جهانی 2018 روسیه!

درباره ی varzeshbest

مطلب پیشنهادی

همسر کاوه رضایی چگونه به تیم والیبال شارلوا پیوست ؟

پس از پیوستن کاوه رضایی به تیم شارلوا بلژیک همسر او فرنوش شیخی که عضو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.