خانه / اخبار داخلی / نتایج تیم ملی ایران مقابل تیم های سید یک ۲۰۱۸ روسیه

نتایج تیم ملی ایران مقابل تیم های سید یک ۲۰۱۸ روسیه

تیم ملی فوتبال کشورمان از زمان تشکیل خود، بازی های متفاوتی را در قالب رسمی و دوستانه با کشورهای متفاوت انجام داده است که تعدادی از آنها به واسطه حریفان قدرتمند، در خاطره ها ماندگار شده است. بازی های ایران با تیم های پرقدرت جهان البته کم تعداد بوده و این تیم ها کمتر از سایر تیم های آسیایی، ایران را برای بازی تدارکاتی خود انتخاب کرده اند.

 تیم های قدرتمندی که در سید یک جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور دارند، تا کنون فقط ۱۲ بار با  تیم ملی ایران بازی کرده اند.

* در تقابل های ایران با این تیم ها که عمدتا به سال های دور برمی گردند، ملی پوشان ما توفیق چندانی نداشته اند و فقط یک بار به برتری رسیده اند. ۲ تساوی و ۹ باخت، آمار بقیه ی بازی های ایران مقابل این کشورها بوده است.

* در این بازی ها تنها ۴ بار دروازه ی حریفان توسط بازیکنان تیم ایران گشوده شده است. محمد صادقی، حسن روشن، محمدرضا خلعتبری و سردار آزمون تنها گلزنان ایران مقابل این تیم ها بوده اند.

* در سمت مقابل، این تیم ها ۲۰ بار مقابل تیم ملی کشورمان گلزنی کرده اند.

* از این ۱۲ بازی، ۳ بازی رسمی و در قالب جام جهانی و مابقی دوستانه بوده اند.

* آمار ایران در رقابت های جام جهانی مقابل این تیم ها ۱۰۰ درصد شکست بوده و ملی پوشان ما موفق به زدن گل هم نشده اند.

* یکی از نکات نگران کننده برای ما این است که در ۵ سال اخیر، تنها ۲ بار با تیم های سید یک جام جهانی ۲۰۱۸ بازی کردیم که یکی از آنها در جام جهانی (مقابل آرژانتین) انجام شده و فقط یکی بازی دوستانه (مقابل روسیه) بوده است.

 

آمار تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل این ۸ تیم به شرح ذیل است:

 
۱)  روسیه:

روسیه تنها تیم سید یک جام جهانی است که مقابل ایران طعم شکست را چشیده است. تزارها که به لطف میزبانی جام جهانی در این سید قرار گرفته اند و از لحاظ رنکینگ فیفا از تمامی تیم های این تورنمنت پایین تر هستند، یک بار در سال ۲۰۱۱ و در زمانی که کارلوس کی روش قرار بود به عنوان سرمربی در ایران کارش را آغاز کند، در کشور امارات به تیم ایران باختند. دیگر بازی ایران و روسیه همین یک ماه پیش بود که دو تیم در شهر کازان به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

 

۲)  آلمان:

ژرمن ها هم تا کنون دو بار با ایران رو به رو شده اند. هر دو بازی ایران و آلمان با نتیجه مشابه ۲ بر صفر به سود حریف کشورمان به پایان رسید. بازی اول در مرحله گروهی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه برگزار شد و دومین بازی هم در سال ۲۰۰۴ و به میزبانی تهران برگزار شد. حضور ستاره های آلمان در ورزشگاه آزادی و بازی شجاعانه ی ایران در آن بازی، شاید یکی از آخرین خاطرات فوتبالدوستان ایرانی از بازی دوستانه ی تیم ملی ایران با یک تیم عالی در مقیاس جهانی باشد.

 

۳) آرژانتین:

تیم ملی فوتبال ایران تا کنون ۲ بازی با تیم آرژانتین انجام داده است. نخستین تقابل این دو تیم در سال ۱۹۷۷ و در تورنمنتی تدارکاتی به مناسبت جشن ۷۵ سالگی باشگاه رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو انجام شد که با تساوی یک یک خاتمه یافت. محمد صادقی تک گل ایران در آن بازی را به ثمر رساند. دیگر بازی دو تیم هم در یکی از حسرت بار ترین شب های تاریخ فوتبال ایران رقم خورد؛ شبی که شاگردان کی روش با استحکامی فوق العاده در حال خلق یک شگفتی مقابل آلبی سلسته بودند ولی با شلیک دقیقه پایانی لیونل مسی، تنها یک شکست سرافرازانه نصیب تیم ما در جام جهانی ۲۰۱۴ شد.

 

۴) پرتغال:

نتایج تقابل های ایران و پرتغال هم مانند مصاف های ما با آلمانی ها است. تیم ملی فوتبال ایران یک بار در سال ۱۹۷۲ در جدالی دوستانه با نتیجه سه بر صفر مغلوب پرتغال شده است. دومین تقابل ما و پرتغال نیز در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان شکل گرفت که سلسائو با حضور ستاره های متعددش مثل فیگو، دکو و کریس رونالدو با ۲ گل تیم ملی ایران را شکست داد.

 

۵) لهستان:

لهستان که با اوج گیری خود در رده بندی فیفا موفق شده به سید یک جام جهانی سال آینده راه پیدا کند، تا به حال ۲ بار با تیم ملی ایران بازی کرده است. هر دو مصاف ایران و لهستان تدارکاتی بوده و به فاصله ی ۲ روز در سال ۱۹۹۰ انجام گرفته است. لهستانی ها در بازی اول با نتیجه ی ۲ بر صفر و در بازی دوم نیز با یک گل موفق شدند ایران را از پیش رو بردارند.

 

۶) برزیل:

تنها تقابل تیم های ملی بزرگسالان ایران و برزیل، به سال ۲۰۱۰ باز می گردد. در بازی دوستانه ای که در کشور امارات برگزار شد و کریم باقری هم در انتهای آن از فوتبال ملی خداحافظی کرد، برزیل با تلفیقی از ستاره ها مثل دنی آلوز و جوان های تازه وارد مثل نیمار، به مصاف ملی پوشان ما رفت که در نهایت با حساب ۳ بر صفر تیم ایران را شکست داد.

 

۷) فرانسه:

تیم ملی فوتبال فرانسه، یکی از بخت های اصلی قهرمانی جام جهانی آتی، مانند برزیل تنها یک بار مقابل ملی پوشان ایران قرار گرفته است. این بازی تدارکاتی که قبل از جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین انجام شد ، با برتری ۲ بر یک خروس ها همراه بود.  در این بازی که جزئی از اردوی تدارکاتی ایران قبل از حضور در جام جهانی به حساب می آمد، حسن روشن زننده تک گل تیم ملی کشورمان بود.

 

۸) بلژیک:

 دیگر تیم حاضر در سید یک جام جهانی ۲۰۱۸ بلژیک است که تا به حال مقابل تیم ملی ایران قرار نگرفته است.

حتما بخوانید :  پرسپولیس تهران به لوزی باز میگردد

درباره ی varzeshbest

مطلب پیشنهادی

یک تغییر قریب الوقوع روی دو نیمکت لیگ برتری

اولین تغییرات روی نیمکت مربیگری در نیم فصل دوم را احتمالا طی ۴۸ ساعت آینده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.